Acı Kayıp sitesi hizmetleri nelerdir?
www.acikayip.com internet sitesi, sonsuzluğa uğurladığınız bir yakınınızın vefatını duyurabileceğiniz, anma ya da teşekkür ilanları verebileceğiniz bir internet sitesidir. Siteye verdiğiniz ilan ve duyuru metinleri günlük bir gazete formatında hizmete abone olmuş olan belli kişi ve kurumlara iletilmekte,dağıtılmaktadır. İlan ve duyurularınız sitede yayınlanır ve tüm kullanıcılarca günlük bazda okunur, ayrıca geçmiş tarihlere yönelik arama da yapılabilir. Bu sitede yer alan ilan ve duyurular sayesinde, kaybettiğiniz yakınınızın internet ortamında arşivlenmiş bir duyurusunu saklamış olursunuz, ayrıca cenaze töreni ve anma merasimlerini duyurup saklamak olanağına kavuşursunuz. Bir arkadaşınızın ya da iş ortağınızın yakınları için de taziye ilanları yayınlayabilir, yıllar geçse de yakınınız için anma ilanları verebilirsiniz.
Eternitus Ltd kimdir?
Kurucuları tarafından uzun yıllardan bu yana planlanıp, meşakkatli yazılım aşamalarından geçmiş olan, güncel, heyecan verici ve kullanıcılarına değer katmayı hedefleyen farklı siteler tasarlayıp hayata geçiren, yenilikçi bir internet girişimi firmasıdır. Eternitus Ltd Şti, www.acikayip.com sitesi dışında benzer bir konuda faaliyet göstermekte olan global bir anı sitesi girişimini de yönetmektedir.
Herkes bir ilan verebilir mi?
Evet, içerikler “Kullanım koşulları” isimli belgemizdeki koşullara uymak kaydıyla, dileyen herkes bir ölüm/taziye/anma ilanı verebilir veya bir duyuru yapabilir, Sistem tüm dünyada kullanılmakta olduğu için her türlü inanca ve kültüre açıktır.
Bir gazeteye ilan vermek yerine neden sizin sitenizi kullanayım?
Gazete halen etkin bir ilan verme mecrasıdır, ancak demode ve gittikçe kullanım dışı kalmakta olan hem de pahalı bir sistemdir. Oysa internet, bu gibi duyuruların çok hızlı, etkin ve ekonomik olarak yapılabildiği bir ortamdır. Hatasız, çabuk, ekonomik ve çok geniş kitlelere ulaşılabilmesi gibi imkanları nedeniyle, www.acikayip.com sitesi ve sistemi kullanıcılarına değer katmakta, hızlı ve doğru hizmeti zamanında sunmaktadır.
Ücreti nedir?
www.acikayip.com sitesi kullanım ücretleri ilan boyutuna göre değişmektedir. Bu konuda detaylı bilgi ve güncel fiyatlamaları ana sayfada yer alan bağlantıyı takip ederek, “ilan vermek istiyorum” başlıklı sayfamız içeriğinde görebilirsiniz.
İlanım ne kadar süreyle yayında kalacak?
Vefat ilanları bir hafta süre ile yayında kalmakta, ardından arşive kaldırılmaktadır. Arşiv süremiz sınırsızdır. Yani ilanınız, hizmeti sürdürebildiğimiz sürece arşiv kayıtlarında tutulacak ve saklanacaktır, arayan bir kişi her zaman söz konusu ilanı bulabilecek, görebilecektir.
Üyelerin gerçeğe uymayan ya da genel olarak uygun olmayan içerikler eklemesine nasıl engel oluyorsunuz?
Herhangi bir giriş yapabilmek için, kişinin siteye kayıtlı bir üye olması gerekmektedir. Bu sistem, genel olarak sahte ya da uygunsuz girişler yapılmasını engellemeye büyük ölçüde engel olmaktadır. Ayrıca site yöneticisi (admin) dilediği tüm kayıtları silmek yetkisine sahiptir, zaten bu yetki kullanım koşulları sayfamızda da açıklıkla belirtilmiştir. Eğer bir üyenin sürekli olarak rahatsız edici ya da uygunsuz içerik girmekte olduğunu görecek olursanız, tarafımıza bu bilgiyi vermeniz halinde konu araştırılacak, ve site kullanım kuralları çerçevesinde değerlendirilerek gerekli görülmesi halinde uygun işlem gerçekleştirilecektir.
Siteye koymuş olduğum ilan/duyuruyu başka sitelerde de tanıtabilir miyim?
Elbette, bunun birden çok yolu var, bir tanesi sosyal paylaşım butonlarını kullanarak buradaki arkadaşlarınızı davet etmek, bir diğeri kendi mail listenizden seçim yaparak sayfanın linkini vermeniz, (ve şu an sayamayacağımız pek çok yol.) Sayfayı ziyaret edecek bu kimseler de kendi katkılarını gireceklerdir.
Bir vefat ilanı vermiş olan kimseye, direkt bir mesaj gönderebilir miyim?
Maalesef gönderemezsiniz.
Herhangi bir ölüm ilanı için, kişiye özel bir tasarım hizmeti veriyor musunuz?
Evet, bu konuda bir talebiniz olursa, sözkonusu talebinizi içeren mesajınızı aldıktan sonra yöneticilerimiz sizinle temas edip bir fiyat teklifi yapılacaktır.
Bir ölüm ilanı verebilmek için, neden sisteme kaydolmam veya giriş yapmam gerekiyor?
Bunun asıl nedeni, ilan sayfalarında spam oluşmasına engel olmak. Ayrıca, bir üyenin giriş yapmasını sağlayıp, otomatik casus yazılımların siteye giriş yapmasını engelleyerek acı kayıp web sitesinin kullanıcıları için güvenli bir yer olarak kalmasını sağlamaya çalışıyoruz.