www.acikayip.com sitesi kullanım koşulları aşağıda belirtilmiştir. Bu siteye girmekle ve bu siteye materyal yüklemekle aşağıdaki koşulları kabul etmiş sayılmaktasınız:

Sitede yer almakta olan kullanım koşulları ve kurallar (burada yer alanlar dahil) önceden bilgi verilmeksizin değiştirilebilir. Yapılmakta olan değişiklikleri görmek amacıyla belli aralıklarla siteyi ziyaret edip, değişiklikleri okumanız gerekmektedir. Siteyi kullanmanız, sunulan hizmetlerden yararlanmanız, kullanım koşullarında söz konusu olabilecek değişikleri bildiğiniz ve kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

“Siz”, “Size”, “Sizden”, “Sizinle” gibi tanımlamalarda kasdedilen kimse, siteye girip siteyi kullanan, hizmetlerinden yararlanan kimseleri ifade eder.

“Biz”, “Bizim”, “Bizden” ya da “Firma”, “Şirket” gibi referanslar Eternitus İnternet Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi!ni ifade eder.

Lisans ve Kullanım koşulları ve şartlar

Efektif olarak, sitemizde herhangi bir internet kullanıcısının ya da üye olmuş olan kullanıcıların ulaşabileceği birbirine benzer içerikli çeşitli grafikler, bilgiler, veriler ve editoryal ve diğer nitelikte içerikler yer almaktadır. Terim olarak, bu verilerin tamamını “içerik” olarak adlandırılacaktır. Etkin kullanımda, İster genel, isterse üyelerce kullanılan bir bölümdeki içerik olsun, tüm içerik firmamız ya da üçüncü şahıslarca sahiplenilmiş ya da lisanslanmış içeriklerdir, bu nedenle bu içeriğin tarafınızca kullanılması bu sözleşmelerin belirlediği kurallara göre mümkündür.

Kısıtlı kullanım hakları

Reklamlar, içerik, ticari markalar ve logolar ve sitede yer alan her türlü materyal ve entelektüel haklar şirket mülkiyetindedir.

Ne şekilde olursa olsun, sitede yer alan içeriği sadece kişisel kullanımınız için değerlendirebilirsiniz, bu içeriği kendi bilgisayarınıza indirmenize, sadece bu içeriği kendi şahsi ihtiyacınız için gerek duymanız halinde izin verilmektedir. İndirme işlemi, kopyalama işlemi gibi işlemler kısmen bile olsa, yasaktır. Tamamen ya da kısmen, içeriğin satılması da yasaktır. Ulusal ya da uluslararası nitelik kazanmış olan içeriğin, on line olarak internette kullanılması veya satılması, içeriğin basılması veya herhangi bir biçimde yayılması da yasaktır. Söz konusu yasakların çiğnenmesi halinde, en kısa zamanda üyeliğiniz sonlandırılır. Ayrıca aleyhinizde hukuki yaptırımlar için girişimde bulunulması, her türlü kayıp ve ziyanın tazmini talebinde bulunulması da söz konusu olabilecektir. Siteyi kullanmanıza olanak sağlayan programı sadece ve ancak on line iken kullanabilirsiniz, bu programı indirmeniz, kopyalamanız, yeniden kullanmanız ya da dağıtmanız yasaktır.

Kullanıcı tarafından girilen içerik

Sitede yer alan bir kısım içerik, kullanıcılar tarafından girilmektedir. Kendi kişisel bilgileriniz de dahil olmak üzere, hizmetin izin verdiği her durumda uygun olan içeriği girebilirsiniz. Kullanıcılar tarafından girilen her türlü içerik için, bizim rolümüz sadece yayıncı/dağıtımcı olmakla sınırlıdır, bu nedenle söz konusu bilginin tam olup olmaması, ya da doğruluğundan sorumlu değiliz. Söz konusu içeriği girmekle bu içeriği sitede bulundurmak, kullanmak, ve tarafımızca uygun bulunan şekilde internette üçüncü şahıslara açıklamak, yaymak iznini tarafımıza vermiş olduğunuzu kabul ediyorsunuz demektir. İçerik girişi yapmanız halinde, bu bilginin başka kimselerce görüleceğini, ve bu metinde açıklanmakta olan şartlar çerçevesinde kullanılacağını bildiğiniz ve kabul ettiğiniz varsayılır.  Sadece kendinize ait olan veya bu içeriğin gerçek sahibince izin verilmiş olmanız halinde giriş yapmalısınız. Başkalarına ait bilgileri, o kişinin açık izni olmaksızın kullanmamalı, ayrıca başka kişi ve organizasyonların haklarını ihlal eden paylaşımlar yapmamalısınız.

Eternitus İnternet Hizmetleri Ltd Şti, diğer firma ve şahısların telif haklarına saygılı ve bu konuda hassas bir kuruluştur. Kullanıcı tarafından girilmekte olan içerikler gözetilip denetlenmemektedir. Sadece yaşamakta olan kimselerin haklarının ihlal edilmemesi amacıyla çalıştırılan otomatik bir filtre programı sayesinde, ortak alanlara girilen bazı bilgi ve veriler denetlenmekte ve silinmektedir. Ayrıca, kullanıcı tarafından girilmiş olan herhangi bir bilgiyi silmek veya yayından kaldırmak hakkımız saklıdır, sadece kendi inisiyatifimizde olmak kaydı ile, yasadışı, müstehcen, uygunsuz, iftira, onur kırıcı, ırkçılık yapan veya etnik nefret söylemleri içeren veya başkalarının haklarını ihlal eden ya da herhangi bir nedenle itiraz edilebilecek her türlü içeriği silmek ya da yayından kaldırmak hakkı kurumumuz yöneticileri ve site adminlerinin yetki ve inisiyatifindedir.

Kayıt ve güvenlik

Kayıt sürecinin bir gerekliliği olarak, belli bir aşamada bir kullanıcı adı ve parola belirlemeniz istenecektir. Tarafımıza doğru, gerçek, güncel ve tam bir kayıt bilgisi vermeniz gerekmektedir. Aksi davranış, bu sözleşmeye aykırı davranış sayılacaktır.

Aşağıdakileri yapmamanız gerektiğini bildiğiniz varsayılmaktadır:

  • Bir başka kimsenin kimliğini taklit ediyor gibi olacağınız, o kişinin ismini ya da şahsiyetini ima eden, o kişi olduğunuz kanısını yaratacak olan bir isim kullanamazsınız.
  • Bir kimseden özel izin almaksızın o kişinin haklarını kullanamazsınız.
  • Uygun olmayan herhangi bir isim kullanamazsınız. (kullandığınız bir ismin uygun olup olmadığına sitemiz editörleri yetkili ve tek karar vericidir.
  • Web sitemiz sunucuları Türkiye’de bulunmaktadır , ve site Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun olarak yönetilmektedir. Sitenin kullanıcısı olarak üyelik sürecini tamamlamakla, üyelik bilgilerinizin kaydedildiğini , ve işlemden geçirildiğini kabul etmiş olursunuz. Kayıt ya da üyeliğinizle birlikte, dilediğiniz zaman siteye girip bu bilgileriniz doğruluğunu kontrol edebilir, güncelleyebilirsiniz. Eğer Türkiye dışından bir yerden kayıt oluyorsanız, bu bilgilerin Türkiye’deki sunucularımızda saklanmakta ve işlenmekte olduğunu ve bu işlemlerin gizlilik politikamız uyarınca işleme tabi tutulacağını kabul etmiş olursunuz. Kişisel bilgilerinizi düzenli olarak gözden geçirip güncellemeniz beklenmektedir.

Hesabınızda herhangi bir şüpheli kullanım(lar) endişesi taşımanız halinde, ya da şifrenizin başka kimselerce açıklanması, çalınması hesabınızın başkalarının eline geçmesi endişesi gibi durumlarda bizi support@acikayip.com adresine göndereceğiniz bir e posta vasıtasıyla bilgilendirmelisiniz. Şifrenizin korunup saklanmasından kendinizin sorumlu olduğunuzu da anımsatırız.

Sitede şifreniz kullanılarak yapılan her türlü işlem ve kullanımdan siz sorumlusunuz. Sitede bir işlem yapmak üzere şifrenizi başka kimselere açıklamak, vermek kesinlikle yasaktır ve işbu sözleşmenin ihlali demektir. Her türlü sahteci, uygunsuz ya da yasadışı kullanım sözleşmenin tek taraflı iptali için geçerli bir nedendir. Bu gibi durumlarda üyelik iptali kararı site yöneticisine aittir ve itiraz edilemez. Ayrıca uygunsuz yasa ya da ahlak dışı kullanımlar sonucunda yasal yollara da başvurulabilir.

Feragatname

Sitede yer alan bilgilerin güncelliği, doğruluğu ve bütünlüğü konusunda elimizden gelen titizliği göstermekteyiz, ancak yine de bu bilgilerin güvenilirliği konusunda herhangi bir güvence veremiyoruz. Sitede yer aldığı tarihte, herhangi bir bilginin güncel ve güvenilir olduğuna inanıyoruz. Bu anlamda bilgilerdeki eksiklikler, hatalar nedeniyle herhangi bir sorumluluk kabul edilmemektedir. Yasaların izin verdiği en ileri ölçüde, siteyi kullanmanızdan kaynaklanabilecek her türlü maddi kayıp, veya zarar ziyandan sorumluluk kabul etmeyiz. Sitede yer alan materyalin bilgisayarlarınıza zarar vermeyeceğini de garanti etmiyoruz.

Lütfen unutmayınız ki internet güvenli bir yer değildir, bu sebeple gizli bir materyali siteye iletmemelisiniz. Dışlanamayacak haklarla ilgili site olarak yükümlülüklerimiz sınırlıdır, servisin yeniden sağlanması ya da servisin yeniden sağlanmasının bedelinin ödenmesi kararı şirketimiz opsiyonundadır.

Telif ve markalar

Aksi belirtilmedikçe sitede yer alan tüm materyalin mülkiyeti veya telif hakları firmamıza aittir. Tüm hakları saklıdır. Önceden açık ve yazılı iznimizi almaksızın sitede yer alan herhangi bir materyali kopyalamak, değiştirmek, adapte etmek, dağıtmak, yaymak, sergilemek yasaktır. Sitede yer alan hiçbir malzemenin telif haklarının serbest ve genel kullanıma açık olduğu varsayılmamalıdır. Eternitus Ltd Şti’nden yazılı izin alınmadıkça hiçbir malzeme herhangi bir amaçla kullanılamaz, alıntı yapılamaz.

İletişim

Sitede yapılan değişikliklerle veya eklentilerle ilgili bilgi vermek amacıyla ya da hizmetlerimiz ya da ürünlerimizle ilgili haber vermek amacıyla, size elektronik posta göndereceğiz. Bu hizmetimizden çıkmak isterseniz, size gönderilmiş olan postanın “konu” satırına “unsubscirbe” yazarak (tırnak işareti olmaksızın) yanıt vermeniz yeterli olacaktır.

Gizlilik

Site aracılığı ile, şahsınızla ilgili hiçbir bilgiyi siz bilerek ve isteyerek bize vermedikçe toplamayız.

Kullanıcı tarafından sağlanan içerik

Fotoğraf dahil, yüklediğiniz her türlü içeriğe ilişkin telif ve kullanım gibi haklarına sahip olduğunuzu ifade/taahhüt etmiş sayılmaktasınız. Dava açılmasına neden olabilecek, ya da yasaları çiğneyen, yasaya aykırı, sahte, yanıltıcı, iftira niteliğinde veya tehdit edici içerik yükleyemezsiniz. Herhangi bir sebeple, sitede yer almasında sakınca gördüğümüz materyali yayınlamamak ya da silmek hakkımız saklıdır.

Bu site aracılığı ile, sizlerden kişiye özel, gizli, şahsa ait bilgiler almak istemiyoruz. Bu site aracılığı ile sizlerden aldığımız her türlü materyal kamuya açık bilgi olarak değerlendirilecektir. Tarafımıza yollamakla/iletmekle, gönderdiğiniz malzemeyi koşulsuz, sınırsız, geri dönülmez olarak kullanmak, üretmek, teşhir etmek, icra etmek, değiştirmek, aktarmak ve dağıtmak haklarını da devretmiş olduğunuzu kabul etmiş oluyorsunuz. Ayrıca herhangi bir amaçla tarafımıza iletmiş olduğunuz her türlü fikri, konsepti veya tekniği serbestçe kullanabileceğimizi de kabul etmiş oluyorsunuz.

Yaşayan kimselerle ilgili olup olmadığını bazı otomatik filtreleme sistemleri ile kontrol edip, görünmesini engelleyip, yayından otomatik olarak kaldırdığımız içerikler haricinde, kullanıcılar tarafından sağlanan içeriği gözden geçirmeyiz, değiştirmeyiz, gözlemeyiz. Ayrıca özellikle dikkatimizi çekip tesadüf ettiğimiz ve tarafımızca uygunsuz bulunan, iftira eder nitelikte, yasa dışı, müstehcen, ırkçı ya da nefret söylemi içerdiğini düşündüğümüz, başkalarının haklarını ihlal eder nitelikteki her türlü materyali kaldırmak hakkını saklı tutuyoruz.